"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii."
- Arthur C. Clarke

Na Granicy Światów - księga tajemnic międzywymiarowych magów


Krótko po 2000 roku rozpocząłem prace nad książką, która w zamyśle miała być kompendium wiedzy praktycznej z zakresu psychotroniki i wszelkiego rozwoju paranormalnych zdolności umysłu do postrzegania pozazmysłowego oraz działań opartych na mocy umysłu. Chciałem aby w jednej książce można było znaleźć wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące postrzegania pozazmysłowego i jego praktycznego użytkowania, poparte praktycznymi przykładami oraz opisami technik pozwalającymi każdemu na własną rękę weryfikować owe zjawiska.

Do dziś dnia nie znam książki na polskim rynku wydawniczym, która w ramach jednego opracowania zebrałaby i omówiła od tak praktycznej strony tle tematów dotyczących paranormalnych zdolności ludzkiego umysłu i zaoferowała tyle technik praktyki.

Książka w kolejnym wydawaniu zmieniła tytuł na mniej poetycki a w zamyśle taki, który miał bardziej sugerować jej praktyczny wydźwięk czyli „Kurs Magii Psychotronicznej” oraz ukazała się pod pseudonimem Arcadius (dla nutki tajemniczości) choć z perspektywy czasu uważam, że i ta nazwa ma w sobie za dużo formy poetyckiej, ale przecież nie nazwiemy książki „praktyczny podręcznik psychotroniki, śnienia, podróży poza ciałem, magii... i tak tu mógłbym wymieniać dalej”. :) Było by to na pewno bardziej precyzyjne ale jako tytuł stanowczo za długie. Pragnę jednak aby czytelnik wiedział, że książka jest stricte praktyczna i dotycząca wielu zagadnień, z których temat magii stanowi zaledwie treść jednego z rozdziałów a książka porusza dużo, dużo więcej fascynujących tematów dotyczących zdolności ludzkiego umysłu, postrzegania pozazmysłowego i nie tylko.


Nakład wyczerpany.
Jakub Niegowski