"Kto czyta książki, żyje podwójnie."
- Umberto Eco

Nowa Biblia


Nowa Biblia to książka neoreligijna jak ją nazywam. Na pewno nie jest książką religijną poświęcona jakiejś konkretnej religii. Pozbawiona jest nakazów, zakazów, przykazów, ona nie powie Ci w co masz wierzyć „bo jak nie to...” , nie przedstawi jedynie słusznej wersji rzeczywistości, nie głosi żadnych „faktów” które nie są faktami.

Zamiast tego Nowa Biblia jest książka o wierze, o filozofii wiary. Nowa Biblia przedstawia duchowe doświadczenie autora i stara się być uniwersalną podstawą, punktem odniesienia do którego można się odwołać w dzisiejszym chaotycznym i szybko zmieniającym się świecie, w którym nawet najmądrzejsi ludzie często „nie wiedzą już w co wierzyć”.

Nowa Biblia napisana jest tak by uzmysłowić Tobie czytelniku, warstwę duchową w Tobie, z którą być może nieświadomie obcujesz na co dzień i pozwolić Ci w sposób bardziej świadomy a przez to wydajny i bardziej odczuwalny odkrywać w sobie samym duchowość, szlachetność i wsparcie.

Nowa Biblia powstała po to by być taką książką, do której można sobie łatwo sięgnąć od czasu do czasu i pomyśleć „aha, faktycznie, no tak, przecież o tym wiem tylko zapomniałem, dobrze, że mi ktoś przypominał”. Ta książka przypomni Ci moc, którą masz w sobie. Przypomni Ci, jak po nią sięgać i jak jej używać. Przypomni Ci o łączności ze światem duchowym, jaką posiadasz i łatwo możesz ją aktywizować.

Nowa Biblia to książka, która proponuje rozwiązania, obfituje też w praktyczne ćwiczenia i na każdym kroku zawiera propozycje idei i wyobrażeń, z zaznaczeniem, ze Ty sam możesz je dowolnie modyfikować i dostosowywać do własnych potrzeb. Tu nie ma żadnego nakazu stosowania się do czegoś a jedynie użyteczne informacje na temat duchowości na miarę nowej epoki.


Fragmenty książki Nowa Biblia:

Prawdziwy Bóg - fragment książki "Nowa Biblia".

Nie bój się Boga - fragment książki "Nowa Biblia".

Nasza Tożsamość - fragment książki "Nowa Biblia".


"Nowa Biblia" dostępna jest tutaj
Jakub Niegowski